Hakkımızda

İstanbul’da 1978 yılında ustalık ile temelleri atılarak hem uygulama hemde üretim alanında edinilen tecrübeler neticesinde 1988 yılında Ufuk Boya Ticaret’i kurarak Mersin’de önemli projelere imza attıktan sonra uzun yıllar süren Ar-Ge çalışmalarından sonra 2017 yılında Myd Kimya Boya San. ve Tic. Ltd. Şti‘yi kurdu.

Sonrasında EPS ve Boya grubunu birbirinden ayrılarak daha güçlü yatırımlar yapılmış ve İZOCOLOR tamamen MYD Kimya Boya San. ve Tic. Ltd. Şti. bünyesine alınmıştır. İzocolor Boya sektörde farklı bir çizgi ile kulvarda yerini alarak kaliteden ödün vermeden ve önündekileri taklit etmeden ilerleyecek şekilde “İzi Kalır “ sloganıyla gelişmeyi hedefleyerek yola çıkmıştır.

İZOCOLOR markası ile İç ve Dış Cephe su bazlı boya üretimine başladık. Sürekli yenilik arayışı içinde olan ve devamlı ARGE çalışmaları yapan firmamız, kısa süre sonra dış cephede kullanılmak üzere EPS’den imal edilen dekoratif ısı yalıtım levhalarının ve cephe süslemelerinin üretimine başlamıştır.

shop.decobrick.com.tr ve Decobrick.net Markası Hakkında !
Decobrick dünyanın ve Türkiye’nin en hafif ve en dayanıklı malzemesini üretmektedir.1 plakası 700-800 gram gelen 1 kutunun ağırlığı ortalama 7-8 kg gelen eps strafor duvar panellerimiz ısı ve ses yalıtımı sağlamaktadır.Kolay kolay kırılmaz , çatlamaz veya ezilmez.
Kendinden boyalı ve boyasız duvar panelleri satışlarımız mevcuttur.
100x50 ve 120x50 boyutlarında olan 2cm kalınlığında olan duvar panellerimiz UV ışınlarına dayanıklı şekilde üretilmektedir.

Firmamız 2000 yılında, "FERMAN KAYMA" tarafından İZOYAPI İZOLASYON ve YAPI MALZ. İNŞ. TAAH. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. olarak Mersin de kurulmuştur. İlk yıllarında Isı-Su-Ses izolasyon ürünleri, Yapı Kimyasalları, Asma tavan malzemeleri, Çatı kaplama malzemeleri, Alçı sıva, Alçıpan, İç ve Dış cephe boya malzemeleri, bina güçlendirme ürünleri, epoksi zemin kaplamalarının toptan ticaretini yaparak Türkiye’nin sayılı markalarının arasında yerini almıştır.

2003 yılında “İZOPİYER” markası ile Alçısız Kartonpiyer üretimine geçerek büyük bir atılım yapmış inşaat sektöründe büyük bir çığır açmıştır.Bu üretim şekli sayesinde bir insan tek başına bir dairenin kartonpiyer ini eliyle taşıyabilmektedir. Hafif olması ve yer kaplamaması ile navlun maliyetinin çok az olması sayesinde ilk üretim yıllarında tüm Türkiye de İZOPİYER markası ile bayilikler verilmiştir.

Sürekli yenilik arayışı içinde olan ve devamlı ARGE çalışmaları yapan firmamız, kısa süre sonra dış cephede kullanılmak üzere EPS’den imal edilen dekoratif ısı yalıtım levhalarının ve cephe süslemelerinin üretimine başlamıştır.Osmanlı ve roma mimarisinde kullanılan dekorasyonların günümüz teknolojisi ile yapılması neredeyse imkansız hale geldiği bu dönemde “İzopiyer” dış cephe ürünleri ile benzer cepheler çok daha kolay yapılmaya başlanmıştır. Yüksek danste EPS ile her türlü hava şartlarına dayanıklı akrilik kaplamayı birleştirerek ; hafif-uzun ömürlü-kolay ve hızlı uygulanabilen-uygun fiyatlı hem dekoratif görünüm hem ısı yalıtımı sağlayan çok avantajlı ürünler imal edilmiş ve edilmeye devam etmektedir.

2015 yılında şirket büyütme hedefi doğrultusunda İZOYAPI YALITIM AMBALAJ İNŞAAT ve TİC. A.Ş. olarak yola devam etme kararı alınmıştır.

2016 yılında yüksek teknolojili makineler alarak üretim parkurumuza, “İZODEKOR” ve “İZOWOOD” markalarıyla yine yüksek danste EPS’den imal edilen hazır MERMER –AHŞAP- 3BOYUTLU TAŞ DESEN görünümlü, boya gerektirmeyen, kolay uygulanabilen, hafif ve uzun yıllar dayanıklı dekoratif ve aynı zamanda ISI YALITIMI sağlayan ürünlerin imalatına başlanmıştır.

Şirket Sahibi Olan "FERMAN KAYMA" İZOYAPI A.Ş firmasını oğlu "UFUK KAYMA" 'ya devrettikten sonra yoluna BOYA imalatı ile devam etmiştir.

Tıkla İletişime Geç